Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

PostHeaderIcon Увага!

Шановні керівники дошкільних та шкільних навчальних закладів м.Снігурівка!

       ТОВ «Техніка і Технології» на рівні країни проводить різні акційні програми та всеукраїнські конкурси («Намалюй свою мрію», «Реалізуй намальовану мрію», «Посади дерево добра», «Я – винахідник»), направлені на виховання послідовників справи в сільському господарстві та виховання свідомих кадрів на селі, для дітей 4-12 років. Всі учасники конкурсу отримають відзнаку про участь в конкурсі та пам’ятний сувенір. Найкращі роботи, які повністю відповідають всім критеріям, отримають інтелектуальні призи.
Детальніше про конкурси Ви можете дізнатись на сайті www.t-i-t.com.ua

Телефон для довідок: 0675181801.

 

PostHeaderIcon ТЕЛЕФОНИ ЧЕРГОВИХ СЛУЖБ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

МЧС – (05162)  101, 3-29-37

ПОЛІЦІЯ – (05162)  102, 3-13-38

ШВИДКА ДОПОМОГА – (05162)103, 103

СЛУЖБА ГАЗУ – (05162) 104, 104

КП «СНІГУРІВСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИК» – (05162) 2-18-70

КП «СНІГУРІВСЬКИЙ БЛАГОУСТРІЙ» – (05162) 2-21-70

PostHeaderIcon Для учасників АТО та членів їх сімей

Роз’яснення щодо права учасників АТО на соціальні пільги та виділення земельних ділянок

Процедура виділення земельних ділянок учасникам АТО

Чим регламентується

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Цільове призначення та норми безоплатної приватизації

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:
• для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
• для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
• для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;
• для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га.

Процедура виділення земельних ділянок

Відповідно до Земельного кодексу України, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держземагентства України, а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, – із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.
Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Процедуру державної реєстрації земельної ділянки встановлено пунктами 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Хто передає земельні ділянки у власність

Разом з тим зазначаємо, що згідно із частиною першою статті 122 Кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України Головне управління відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.

Роз’яснення щодо права учасників АТО на соціальні пільги

Згідно зі змінами, які були внесені до Закону № 1538-VII «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» військових, які беруть участь в АТО, прирівняли до учасників бойових дій. Відповідно до цього закону, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці, «які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в АТО, забезпеченні її проведення, а також працівників підприємств, установ, організацій, які залучались до участі в антитерористичній операції, у порядку, встановленому законодавством».
Отже, тепер вони мають право на пільги, передбачені для учасників бойових дій.
А саме:
1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
3) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;
4) 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
5) 75% знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-% знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю);
6) 75 % знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
8) користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
9) щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
10) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
11) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 % середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
12) використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
13) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;
14) першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом. Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються жилою площею, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій, – протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.
15) одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;
16) першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків;
17) безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50 % знижкою;
18) зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;
19) позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 % від тарифів вартості основних та 50 % – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 % від затверджених тарифів;
20) першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;
21) позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також на обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;
22) учасникам бойових дій на території інших держав надається право на позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів та переважне право на вступ до професійно-технічних навчальних закладів і на курси для одержання відповідних професій.
Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються учасникам бойових дій та членам їхніх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.
Площа житла, на яку нараховується 75% знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання), встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сім’ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім’ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 75 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 75-процентна відповідна знижка плати.
Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Крім того, статтею 17-1 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня. Її розмір визначається Кабінетом міністрів в межах бюджетних призначень, встановлених законом про держбюджет. При цьому сума разової грошової допомоги, що належала особі згідно з цим законом і залишилася не одержаною у зв’язку з її смертю, не включається до складу спадщини і виплачується батькам, чоловіку (дружині), дітям особи, якій передбачена виплата разової грошової допомоги, або родичам, що проживали разом з нею.
Статтею 1 ЗУ «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», починаючи з 1 травня 2004 року, встановлено виплату щомісячної виплати цільової грошової допомоги на прожиття учасникам бойових дій у розмірі 40 гривень, незалежно від розміру пенсій та надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги та пенсії за особливі заслуги перед Україною.
Статтею 8 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, який оголошується відповідно до закону «Про оборону України», зараховується до їхньої вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається урядом.
Крім того, стаття 18 того ж закону містить положення, згідно з яким членам сімей військовослужбовців, які проходять військову службу в особливий період, гарантується виплата грошового забезпечення цих військовослужбовців у разі неможливості ними його отримання під час участі у бойових діях та операціях. У такому разі виплата грошового забезпечення здійснюється членам сімей військовослужбовців, зазначеним у пункті 6 статті 9 цього закону.
Відповідно до п. 3 прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.
Згідно з постановою КМУ «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій» від 28 липня 2010 р. № 656, встановлено, що з 1 січня 2012 р. інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в учасників бойових дій – 165%, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

PostHeaderIcon 6.08.2013

6.08.2013 року в приміщенні Територіального центру відбулося засідання Президії Ради та Ради Снігурівської районної організації Союзу організацій інвалідів України.

На засіданні була присутня начальник Управління соціального захисту населення Снігурівської РДА Голдун С.М.

По першому питанню про нові законодавчі зміни в Законі України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» інформацію надала Голдун С.М. Вона повідомила, що президентом України було підписано Закон України №410/VII, який передбачає збільшення фінансової допомоги вразливим категоріям населення нашої країни – дітям-інвалідам. Нормативним актом встановлюється диференційований розмір допомоги на догляд за дитиною – інвалідом у залежності від міри втрати здоров’я дитини: на дітей-інвалідів з надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду надбавка встановлюється у розмірі 100% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, на інших дітей-інвалідів – 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Передбачена виплата надбавки для дітей-інвалідів з вкрай важкими функціональними обмеженнями. В цілому сума надбавки для дітей-інвалідів підгрупи «А» віком до 6 років збільшена на 486,00 грн., а для дітей-інвалідів «підгрупи А» віком від 6 до 18 років на 605,00 грн.

В 2013 році Управлінням соціального захисту населення РДА проведено клопітку роботу та виявлено 17 опікунів, яким збільшена надбавка на догляд у відповідних розмірах згідно чинного законодавства.

У вересні 2013 року Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів виповнюється 15 років. Член Президій Ради та член Ради Уткіна О.В. доповіла про проведену роботу Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Снігурівському районі за весь період існування. В 1998-му році при Управлінні праці та соціального захисту населення було створено відділення соціально-педагогічної реабілітації дітей – інвалідів «Журавлик», яке почало свою роботу з 4 вихованців. З 2010 року Центр вже діяв як юридична особа, створений шляхом виділення з УПСЗН Снігурівської РДА. За роки існування закладу реабілітацію пройшли 102 дитини-інваліда з 24 населених пунктів Снігурівського району. Великим досягненням Центру є отримання на 10-ти річний ювілей від Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів автомобіля «Газель», який щоденно здійснює підвезення та розвезення дітей-інвалідів до Центру, та за допомогою якого надаються послуги в якості патронату дітям-інвалідам з сільської місцевості нашого району. При Центрі діють три розвиваючі гуртки та постійні виставки, у яких вихованці приймають активну участь.

Медичний супровід дітей, які відвідують Центр проводиться Снігурівською ЦРЛ. Діти-інваліди отримують сеанси масажу та відвідують соляні шахти. Дякуючи персоналу Центру та всім співпрацівникам від проведених реабілітаційних заходів покращили свій стан здоров’я 57 дітей, з них 24 дитини почали відвідувати школу та 10 дітей дошкільні заклади.

На засіданні було розглянуто питання проведеної роботи Центром правової допомоги в м. Снігурівка, який створено Снігурівською районною організацією Союзу організацій інвалідів України за підтримки міжнародного фонду «Відродження» спільно зі Снігурівською міською радою. За час існування Центру допомогу отримали більш ніж 350 мешканців не лише м. Снігурівка, а й Снігурівського району. Спеціалістами Центру надавалася безоплатна правова допомога по питанням різного напрямку, а саме: земельні питання, питання переоформлення житлових та нежитлових споруд, питання житлового характеру, торгового та побутового обслуговування населення. Час гранту сплинув у червні-місяці 2013 року, але правовий Центр працює. Вся робота Центру направлена на підвищення рівня правових можливостей соціально-незахищених верств населення, яке не вміє відстоювати та захищати свої інтереси та інтереси громади перед протиправними діями влади або бізнесу. Кожен бажаючий щоденно, крім вихідних може звернутися до Центру правової допомоги, який розташований в приміщенні міської ради, за адресою: м. Снігурівка, вул. Жовтнева,124.

Інформацію про проведений всеукраїнській семінар в м. Тернополі доповіла голова районної організації СОІУ Васюра Т.А. Головною темою семінару було: «дотримання прав інвалідів у сфері транспортного обслуговування: від нормативних вимог до практичної реалізації». Основним питанням, з яким найчастіше зустрічаються люди з обмеженими фізичними можливостями є створення умов безперешкодного користування громадським транспортом. На це питання дала відповідь Голдун С.М., яка роз’яснила, що пасажирські перевезення в Снігурівському районі здійснюються згідно чинного законодавства України, люди пенсійного віку та люди з інвалідністю мають можливість безкоштовного проїзду по місту та селах району. Невирішеним питанням залишається міжміське перевезення.

Активними учасниками засідання Ради були Назаров В.А., Казарян Т.А., Попович М.І., Уткін М.І, Петрашевська Л.М.

На останок присутніми одноголосно було вирішено продовжувати дану роботу та висвітлювати проблемні питання життєдіяльності людей з інвалідністю на засіданнях Президії Ради та Ради організації.

 

 

 

PostHeaderIcon Травень 2013 р.

17 травня 2013 року у приміщенні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Снігурівському районі керівником громадської організації Союзу організацій інвалідів України Васюрою Тетяною Афанасіївною проведено виїзний прийом громадян.

Так як вищевказана установа працює з людьми з обмеженими фізичними можливостями та соціально-незахищеними верствами населення по наданню соціальних послуг, Тетяною Афанасіївною було проведено роз’яснення чинного законодавства щодо соціального обслуговування інвалідів, проїзд у міському та міжміському транспорті та надано відповіді на задані питання не лише населення, яке зверталося, а й в деяких випадках працівників установи.

 


PostHeaderIcon Березень 2013 р. – 2

Для поліпшення правової допомоги

Ми вже повідомляли, що при міській раді діє Центр правової допомоги, котрий створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» спільно з районною організацією інвалідів.

Днями тут було проведено засідання «круглого столу», на якому було обговорено коло питань, пов’язаних з подальшим поліпшенням юридичної підтримки найвразливіших верств населення.

Зібрання відкрив перший заступник міського голови О.М. Катков. Спеціаліст мерії О.В. Галагуз проінформувала учасників «круглого столу» про здійснену Центром роботу.

За час свого існування сюди звернулося понад 250 осіб, яким було надано безоплатну юридичну допомогу. Найчастіше громадян непокоять проблеми оформлення права власності на нерухоме майно, пільг та субсидій, питання отримання соціальних допомог та інші. Свої міркування з приводу порушених проблем висловили голова районної організації інвалідів Т.А. Васюра, приватний правник, юрист Центру А.В. Козирєва, начальник філії КП «Миколаївське міжміське бюро інвентаризації» Н.І. Волосатова, начальник реєстраційної служби Снігурівського районного управління юстиції Д.О. Князєв, начальник відділу Держкомзему у Снігурівському районі І.О. Бульба та інші.

Зважаючи на підвищений інтерес громадян до нових правових актів, вирішено видати найближчим часом спеціальний буклет масовим тиражем. В ньому буде вміщено роз’яснення стосовно порядку присвоєння кадастрового номера земельної ділянки, оформлення права власності на нерухоме майно та землю, реєстрація договорів оренди.

Це буде ще одним практичним кроком по поліпшенню правової допомоги снігурівчанам.

PostHeaderIcon березень 2013 р.

 

29 березня 2013 року в приміщенні Снігурівської міської ради Центром правової допомоги в місті Снігурівка, який працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» спільно зі Снігурівською районною організацією Союзу організацій інвалідів України проведено круглий стіл.

З метою налагодження спільної роботи спеціалістів установ міста зі спеціалістами Центру для надання консультацій населенню на зустріч були запрошені представники державних установ, а саме: міський голова, перший заступник міського голови та завідуючий відділу з організаційних та правових питань Снігурівської міської ради, начальник реєстраційної служби Снігурівського районного управління юстиції, начальник відділу Держземагенства у Снігурівському районі, начальник Снігурівської філії КП «Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації».

Керівником проекту Анатолієм Зимою була презентована робота Центру правової допомоги за період його існування та зроблений аналіз звернень громадян, з метою подальшої публікації роз’яснювальних статей з більш актуальних питань в місцевій пресі. Анатолій Григорович акцентував, що з початку свого існування до Центру звернулося більше 250 осіб з питаннями різного характеру, найчастішими були:

  • оформлення права власності на рухоме та нерухоме майно;
  • оформлення пільг та субсидій;
  • спадкові питання;
  • питання отримання допомоги по безробіттю та ін.

На засіданні була сформована група фахівців з 9 осіб для підготовки матеріалів для видання буклету з правового захисту соціально-незахищених верств населення. Присутніми були виділені напрямки та орієнтовні теми, які увійдуть до друку:

  • оформлення права власності на нерухоме майно та земельну ділянку;
  • реєстрація договорів оренди;
  • присвоєння кадастрового номера земельної ділянки.

Дані теми були обрані спеціалістами тому, що з початку року стало не зовсім зрозумілим для населення, яким чином оформлюється право власності на оселю чи реєструються договори оренди земельних ділянок, адже з Бюро технічної інвентаризації (БТІ) та Держкомзему частково забрали функції по впорядкуванню вищезазначених питань і при цьому на сьогодні немає реального досвіду роботи у їх вирішенні через Державну реєстраційну службу та нотаріальні контори, яких зараз уповноважено вирішувати ці питання.

Підсумовуючи засідання, присутніми були визначені терміни видання статей та буклету, особлива увага була приділена створенню рубрики в районній газеті «Вісті Снігурівщини» щодо тем, які будуть відображені в буклеті.

PostHeaderIcon Лютий 2013 р.

 

PostHeaderIcon січень 2013 р.

24 січня 2013 року в приміщенні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Снігурівському районі пройшла зустріч (засідання президії) Снігурівської районної організації Союзу організацій інвалідів України, якою створено Центр правової допомоги, що працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
У зустрічі прийняли участь члени президії громадської організації, представники міської ради, директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Снігурівському районі та директор центру соціальної реабілітації дітей інвалідів.
На порядку денному були розглянуті питання роботи Снігурівської районної організації Союзу організацій інвалідів України протягом 2013 року.
Запрошеним була доведена інформація, стосовно загальної роботи Центру, виділено найважливіші та найактуальніші питання, які найбільш турбують мешканців не лише міста, а й усього Снігурівського району.
Кожному члену президії ради було вручено підписку на газету «Благовіст» та «Сила духу» на 3 місяці.
Керівником Снігурівської районної організації Союзу організацій інвалідів України було запропоновано організувати виїзні прийоми в Управлінні праці та соціального захисту населення Снігурівської райдержадміністрації та Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Снігурівському районі. Це пов’язано з тим, що на початку року люди оформлюють субсидії та допомогу на відшкодування пільг по комунальним послугам, тому вищезазначені організації відвідує велика кількість людей, які відносяться до малозабезпечених та потребують роз’яснення щодо порядку оформлення субсидії, переліку необхідних документів для отримання пільг. Багато питань виникає у осіб з обмеженими фізичними можливостями, які потребують отримання спеціальних засобів пересування, індивідуальних пристроїв та інших засобів реабілітації.
Метою виїзних прийомів є доведення до населення інформації про існування Центру, надання правової допомоги та консультацій у вирішенні вищезазначених питань.
Дані заходи вирішено провести починаючи з лютого місяця.

PostHeaderIcon діяльність5

Наприкінці листопада – початку грудня 2012-го року спеціалістами Центру правової допомоги в м. Снігурівка, який працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» спільно зі Снігурівською районною організацією Союзу організацій інвалідів України та Снігурівською міською радою проведено ряд заходів, присвячених Міжнародному Дню інваліда, який відзначався 3 грудня.
Снігурівською районною організацією Союзу організацій інвалідів України було залучено низку соціальних партнерів, які допомогли в організації вищезазначених заходів. Снігурівська міська рада, Снігурівська райдержадміністрація та райрада, управління пенсійного фонду у Снігурівському районі, Снігурівський районний центр зайнятості,  Управління праці та соціального захисту населення, приватні підприємці міста виявились небайдужими до долі та життя людей з обмеженими можливостями.
28 листопада в приміщенні Територіального центру Управління праці та соціального захисту населення Снігурівської РДА було проведено святковий захід, на якому особи, що мають вади та проблеми зі здоров’ям, мали змогу продемонструвати власні таланти. Свято розпочалося з виставки робіт інвалідів, на якій були представлені: вишивки, малюнки, вироби з бісеру та багато іншого.

Однак це були далеко не всі прояви їхніх творчих здібностей, так як в подальшому концерт був представлений номерами, які виконували люди з обмеженими можливостями: пісні, танці, читання віршів та гуморесок, виконання сценок дуже сподобалося всім присутнім.

Виконання пісні «Лаванда» Надії Орлової

Особливо вразила пісня «Мамонтенок» у виконанні братів Мул Єгора та Максима, які хворі на ДЦП.

3 грудня відбулось свято для дітей інвалідів, які відвідують дитячий реабілітаційний центр «Журавлик». Дітей привітали представники владних органів і соціальні партнери та подарували подарунки.

Привітання заступника начальника управління праці та соціального захисту населення Снігурівської РДА Людмили Овчар

В свою чергу дітлахи віддячили присутнім своєю увагою, виконавши пісні і танці, а наприкінці подарували всім гостям виготовлені власноруч зірочки, запропонувавши загадати бажання та розмістити їх на уявному небі.

Свою вдячність висловили і батьки, діти яких відвідують реабілітаційний центр та подякували за те, що їх діти не залишаються поза увагою та про них згадують не лише в цей день.


Представники батьківського комітету реабілітаційного центру «Журавлик»