Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

PostHeaderIcon

Звіт керівника за 2015-2016 роки


Діяльність дошкільного закладу

    Однією з традицій у ДНЗ №4 є проведення днів відкритих дверей для батьків на різну тематику, що надає можливість ближче познайомитися з роботою вихователя. В квітні-травні були проведені заняття з логіко-математичного розвитку в середній і старшій групах. Діти разом з іграшковими персонажами улюблених казок активізували розумову діяльність цікавими іграми-завданнями, логічними іграми-діями, ребусами, анаграмами, кросвордами. Діти показали батькам свої уміння логічно і творчо мислити, аналізувати, долати труднощі. Вихователі стимулювали інтерес дітей руховим характером проведення занять та добором різноманітних завдань для активізації пізнавальної діяльності, об’єднуючи декілька розділів програми. На таких заняттях з ігровими сюжетами, з використанням ігор нового типу та дитячого фольклору діти більш зацікавлюються і менш стомлюються. Діти з великим захопленням  сприймають неординарні зустрічі з новим та цікавим.

 13 14

Прагнучи якнайкраще підготувати дітей до шкільного навчання, ми працюємо у тісному контакті з педагогічним колективом ЗОШ №1. Вчителі початкових класів – наші часті гості. Вони знайомляться зі своїми майбутніми учнями, спостерігають заняття, режимні процеси. Досвід переконує: формування готовності  до школи аж ніяк не починається за рік до вступу. На це, власне, працюють вихователі не лише шестирічних, а й молодших дітей. Наступність у їхній роботі, взаємна зацікавленість, зв’язок з учителями – запорука успіху. Саме тому у нашому «Дзвіночку» все підпорядковано успішному розв’язанню завдання підготовки наших підопічних до майбутнього учнівства. На високому методичному рівні  28.05.2015р. пройшло контрольне заняття в старшій групі ( вихователь: Матолич С.В.). Разом з Незнайком діти робили звуковий аналіз слів, рішали задачі, викладали цифри, знаходили сусідів числа. Присутні побачили якісну підготовку до школи.

15 17                    

За творчої ініціативи педагогічного колективу ДНЗ згідно з сучасними педагогічними вимогами створені і продовжують створюватися розвивальні середовища: природне, ігрове, інтелектуальне, соціальне. Колектив дитячого садка разом з батьками створюють умови для того, щоб дітям було затишно, цікаво, щоб вони повноцінно розвивалися зі своїми індивідуальними здібностями.

Батьки, наші найкраші друзі та надійні помічники, зуміли організувати суботник по благоустрою дитячого  ігрового  майданчика.

Це був справжній урок доброчинності для дітей і дорослих, коли реальні вчинки допомагають створювати позитив і красу навколо людей. І ми впевнені у величезних можливостях нашої співпраці!

Висловлюємо щиру подяку батькам наших вихованців  за поповнення ігрового та розвиваючого середовища іграшками та наочністю; за придбання інформаційних стендів. Ми високо цінуємо Вашу батьківську підтримку та небайдуже ставлення  до життя дошкільного навчального закладу!!!

 

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 3940

 


Випускний бал

IMG_2525 IMG_2520 IMG_2492 IMG_2473 IMG_2406 IMG_2426 IMG_2464


З метою забезпечення наступності і перспективності освітнього процесу, адаптації дітей старшого дошкільного віку до умов навчання в початковій школі та їх всебічного гармонійного розвитку в ДНЗ №4 плануються спільні заходи щодо організаційно-педагогічної роботи з проблеми готовності дітей до навчання у школі. В дошкільному закладі «Дзвіночок» та загальноосвітній школі №1 практикується певний досвід зв’язку дитячого садка та школи де взаємодія з вчителями та батьками посідає важливе місце.

Так 14 та 15 травня 2014р. були проведені контрольні підсумкові заняття в старшій групі №1 (вихователь Романюк О.В.) та старшій групі №2 (вихователь Титаренко О.А.) з різних розділів програми, на яких були присутні вчителі початкової школи,  що проводять набір першокласників та батьки. Дуже цікаво було спостерігати за точними відповідями дітей і усвідомлювати, що діти не лише розумні та виховані, а й добре підготовлені до школи та поводяться, – як справжнісінькі школярі!

Доброзичлива атмосфера, вмілий діалог, різноманітний матеріал, педагогічна майстерність вихователів, знання дітей – все це гарантувало успіх заняттям.

Всі присутні були під враженням побаченого і почутого, адже кожного хвилювала проблема підготовки дітей до школи.

IMG_20140515_104943 IMG_20140516_095107 IMG_20140515_110350


Районний семінар        

В дошкільному навчальному закладі відбувся круглий стіл на тему «Виховуємо без насилля». На якому були присутні керівники дошкільних навчальних закладів району, представник держадміністрації у справах неповнолітніх Бондаренко Г.М., психолог Дрозд О.В., батьки. Метою цього заходу було познайомити керівників із системою нормативного забезпечення прав на державному рівні; обговорити питання щодо впровадження новітніх інтерактивних технологій з попередження жорсткого поводження з дітьми та запобігання насильству в навчальних закладах району; обмін досвідом між учасниками щодо впровадження профілактичних технологій у закладах освіти району.

          Вирішення проблеми насильства над дітьми — одне з найважливіших завдань. Це означає, що у кожний віковий період дитини необхідно застосувати максимально повний обсяг моральних та інших благ, які потрібні їй для життя та повноцінного розвитку. У дитини, обділеної турботою та увагою, немає гідної можливості для нормального росту та здорового розвитку, тому проблемі охорони дитинства на всіх рівнях слід при­діляти першочергову увагу.Проблема ця умовно розглядається у двох напрямах: соціально-правовому та психолого-педагогічному.

Дитячий садок відіграє важливу роль у справі захисту дітей від насильства. Дорослі зобов’язані створювати безпечні умови, які сприяють збереженню гідності дітей та сприяють їх розвитку. Не слід забувати, що для особистості дитини, яка ще формується, величезне значення мають так звані «легкі» форми насильства, такі як ігнорування її почуттів і потреб, порівняння, використання прізвиськ.

          Крім освітньо-виховної роботи з дітьми, значну увагу приділяємо роботі з батьками. Адже досягнення повною мірою певних результатів неможливо без допомоги сім’ї. «Якщо ми хочемо змінити світ, треба змінити сім’ю» (В.Сатер). Адже батьки – це вчителі у найважливішій школі на світі – школі становлення особистості. Тут немає вихідних і канікул, їм доводиться виконувати свої обов’язки 24 години на добу, 365 днів на рік. Сім’я – це перший колектив. Вона надає дитині уявлення про життєві цінності, про те, що потрібно знати і як себе поводити. Найчастіше неповнолітні прагнуть наслідувати своїм поводженням багато в чому ті особистості, що є для них авторитетними. Вплив сім’ї на виховання дітей не можна замінити іншими заходами виховання. Роботу з батьками спрямовано на розуміння того, що діти наслідують приклад дорослого, тому  не можна вимагати від дитини виконання будь-якого правила, якщо дорослі самі не завжди ним керуються.

На заході Було переглянуто  роботу вихователя з правового виховання в старшій групі Швець Н.В.

CAM01439 CAM01519 CAM01530


Дошкольный   возраст – это важнейший период, когда формируется человеческая личность. Начиная познавать окружающий мир, ребенок    может столкнуться с массой ситуаций, которые напрямую или косвенно несут в себе угрозу его здоровью и даже жизни. Тема актуальна. Поэтому в  нашем ДУ З №4 была проведена музыкальная сказка в стихотворной форме «Коза с козлятами» на новый лад с элементами правового воспитания,  целью которой было привить  детям культуру безопасного поведения, разъяснение их прав и обязанностей. Данная музыкально-методическая разработка была посвящена проб-леме нравственно-правового воспитания детей старшего дошкольного возраста, что помогает найти пути для формирования в детях понимания  о правиль-ных  взаимоотношениях  с  близкими и чужими людьми. Формировать у детей представление о семье как о людях, которые живут вместе, любят друг дру-га, заботятся друг о друге.Простой, не замысловатый сценарий стал уникальной, воспитательной  постановкой для ребят. В этой сказке роль козы выпол-нял воспитатель, а волка и козлят – дети. В игре «Назови свои права» дети закрепили свои  знания по правовому воспитанию.

DSCN5353

DSCN5364

DSCN5389


В ДНЗ №4 «Дзвіночок» відбувся семінар-практикум з логіко-математичного розвитку дітей дошкільного віку для вихователів району,  метою якого було ознайомити учасників з досвідом роботи садочка з питання застосування інноваційних технологій для логіко-математичного розвитку дошкільників, підвищити фахову майстерність та рівень професійної компетентності учасників семінару.  Методистом Мороз Л.Ф. було розкрито засади логіко-математи-чного розвитку дітей в світлі Базового компоненту дошкільної освіти та проведено «Інтелектуальний біатлон»  зі слухачами семінару. Вихователі поділи-лись досвідом роботи з питання формування логіко-математичної компетенції дітей. Семінар продовжив перегляд організованої освітньої діяльності дітей  молод-шого віку (вихователь Кубара Т.А.) та старшого віку (вихователь Романюк О.В.).  Педагоги закладу показали заняття  з дошкільнятами, продемон-струвавши результативність впровадження інноваційних технологій для логіко-математичного розвитку дошкільнят та формування у них сенсорно-піз-навальної та математичної компетенції. Логіко – математичний розвиток – це те без чого дитина не може навчитись мислити, думати, уявляти, вирі-шувати життєві ситуації. І тому кожну дитину необхідно  навчити логіки – науки про  мислення і розпочинати цю роботу слід з дошкільного віку. В ДНЗ робота з логіко – математичної освіти орієнтована на формування у дітей мислення, пам’яті, уваги, уяви, розширення знань, умінь з логіки та математики. Тому нашим завданням стоїть навчити дітей думати, мислити, бути поміркованими, застосовуючи знання та уміння в узгодженні з законами математики і логіки. Навчання логіко – математичних знань і умінь має бути системним, і має сприяти розвитку дитини. Семінар закінчився підведенням підсумків та прийняттям рекомендацій.

 

IMG_20140326_092114IMG_20140326_094703 IMG_20140326_100847 IMG_20140326_100909 IMG_20140326_110826