Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

PostHeaderIcon new

інформація (2)

PostHeaderIcon 03042014

інформація

PostHeaderIcon Історія міста

Історія міста Снігурівка
Снігурівського району Миколаївської області

Копить води сивий Інгулець
До Дніпра несе ласкаві хвилі,
Він немов історії гонець,
Всіх подій які відклекотіли,
Місто наше рідне степове –
Сонцю і вітрам завжди відкрите,
Чиста синь над вишнями пливе,
Біля ніг твоїх шепоче жито,
В нас вирує кров тих поколінь,
Що пізнали радощі і болі
Стелиться від кленів тиха тінь,
Вічності продовження у домі,
Діти підростають наші тут
Місто свої крила розправляє
В майбуття роки настирно йдуть
Рідна Снігурівка розквітає.
Анатолій Зима

Пізній осінній вечір. На правому березі сивого Інгульця зупинились на ночівлю переселенці, державні селяни з Могилевської губернії, Климовіцького повіту. Вранці перед ними відкрились безмежні степи багаті дикими звірами та птахами. Повноводий Інгулець, багатий рибою, плескав свої хвилі об берегові скелі де зупинились переселенці. Сподобалась їм гостинна земля і всі разом вирішили будувати свої оселі на березі річки. З місцевого каменю, глини, очерету будували свої мазанки. Село назвали Снігурівка на спогад про свою далеку батьківщину. Першу вулицю назвали Великою. Згодом осідали в селі і збіглі кріпаки.
Важко нам зараз уявити Снігурівку в минулому. Село в 1816 році нараховувало 322 чоловіки, у 1859 році було 125 дворів, 475 чоловіків і 453 жінки. На зібрані кошти селян в цьому ж році збудували дерев’яну церкву. Село росло… В 1862 році в сільській хаті була відкрита трирічна парафіяльна школа, а через 3 роки на кошти селян збудували нове приміщення для школи. Постало питання медичного обслуговування. І в 1901 році рішенням земства в селі збудували лікарню на 10 ліжок де працювало 4 фельдшери, 1 лікар і 1 санітарка. Центр села був згуртований навколо Базарної площі біля церкви.
В 1912 році Снігурівка святкувала 100 річчя. До ювілею було збудоване приміщення Кредитного товариства на вулиці Великій (Жовтнева), а на Базарній площі збудували млин власника Романа Романовича Куріловича, поряд власний будинок і крамницю.
Святкували ювілей всією громадою. На площі були розставлені столи з народними стравами, пройшло велике богослужіння в церкві. На святі вітали першого поселенця Парамона Лопатньова, якому також виповнилось 100 років.
В 1912 році Снігурівка стала волосним центром. Першим волосним старостою був Середа Ілля Дмитрович.

На початку ХХ століття наша Снігурівка стала хліботорговим центром Херсонського повіту. Цьому сприяло вигідне розташування села на гужовому шляху Херсон-Кременчуг, а також водне сполучення по Інгульцю з Херсоном та іншими причорноморськими портами.В 1916 році була введена в дію залізниця Херсон-Миколаїв-Катеринослав (Дніпропетровськ). На споруджені залізниці і вокзалу працювали сотні снігурівчан.
Багато снігурівчан віддали своє життя на фронтах першої світової війни 1914 року, в період революційних подій та громадянської війни.
На початку лютого 1918 року в Снігурівці встановлюється Радянська влада, обирається повітова Рада робітничих, селянських і солдатських депутатів.

Після закінчення громадянської війни в Снігурівці нараховувалось 966 чоловіків, і 884 жінок. Село мало 57 дворів, 3 кузні, 7 шевських майстерні, 13 дрібних лавок. В 1923 році Снігурівка стала районним центром.

З місцевої молоді організовуються піонерські та комсомольські організації, партійні осередки. Весною 1924 року на березі річки Інгулець відкривають піонерський табір для дітей-сиріт загиблих червоноармійців. В 1926 році в Снігурівці була збудована місцева електростанція і в цьому ж році снігурівчани дивились перший німий фільм і слухали радіо в центрі села.
В період колективізації Снігурівка була в перших по створенню колгоспів. З весни 1930 року 95 дворів села об’єднались в артіль, була усуспільнена земля, коні, сільгоспінвентар, худоба.
Першим головою колгоспу « Червоний Жовтень» був обраний Селіванов О.Г. Весною вперше всі разом виїхали в поле.
В 1930 році вийшов перший номер районної газети « Соціалістичним шляхом», а через рік в колгоспі « Червоний Жовтень» почала випускатись багатотиражна газета.
З 1930 року в Снігурівці працювало 2 школи, семирічка та десятирічка, в яких навчали дітей 70 кваліфікованих вчителів. Перший випуск середньої школи був у 1937 році. Вперше атестат зрілості отримали 12 юнаків та дівчат. Снігурівка розвивалась. З’явились промислові підприємства: завод по переробці баштанних культур, машино-тракторна майстерня. Працювали сільський клуб і бібліотека. Зріс і матеріальний добробут селян, які мали змогу придбати побутові речі, краще одягатись.
28 червня 1931 року відбулось відкриття Снігурівської МТС побудованої з ініціативи піонерів республіки.
Літо 1941 року. Рясний врожай дозрівав на полях, а хліба стояли, як море, в зріст людини. Все буяло, все наливалося життєвою силою в цю пору раннього літа, але мирне життя людей було порушене злодійським нападом фашистської Німеччини. З самого початку війни населення Снігурівки стало на захист Вітчизни. Стояли черги до військкомату. Жінки і діти рили окопи на лівому березі Інгульця.
19 серпня 1941 року село Снігурівка було окуповане фашистськими військами. 2 роки і 7 місяців Снігурівка була в окупації. Це були жахливі роки німецького терору. В Снігурівці за період окупації загинуло 1463 мирних жителя: євреїв, військовополонених, підпільників-патріотів.
Для боротьби з окупантами молодь Снігурівки в 1942 році утворюють підпільні партизанські групи під керівництвом комуніста Авраменка Олександра Павловича, вчителів Сулімових Сергія Ананієвича та Григорія Ананієвича. Пізніше підпільні групи були об’єднані в підпільну організацію ім. 25-річчя Жовтня, яка нараховувала 129 чоловік.
Підпільники вели роз’яснювальну роботу серед жителів села про справжні події на фронтах, розклеювали листівки, звільняли військово-полонених з табору, здійснювали диверсійні роботи на залізниці, підриваючи впевненість гітлерівців в перемогу. Четверо комсомольців, за підривну роботу на залізниці було повішано на вулиці Жовтневій у дворі жандармерії. Це комсомольці Осінцев, Соловйов, Каліна і Глущенко.

 

В Снігурівці, в гестапо, жорстоко катували розвідників-парашутистів, радистку Іду Лауду та командира Федора Мисіна, які здійснювали зв’язок військ 3-го Українського фронту з місцевим підпіллям. Героям-підпільникам місцевого підпілля та розвідникам-парашутистам: Іді Лауді і Федору Мисіну в місті по вулиці Леніна встановлено пам’ятний обеліск. Та ось настав березень 1944 року – населення Снігурівки дочекалось своєї армії-визволительки.

Активні бої на Миколаївсько-Одеському напрямку розпочали війська 3-го Українського фронту. Захопивши один із важливих плацдармів в районі Кривого Рогу, частини 3-го Українського фронту розпочали наступ на Березнегувате і Снігурівку. Так розпочалась знаменита Березнегувато-Снігурівська операція. В боях під Снігурівкою відзначився 37 стрілецький корпус Генерала Горохова, який першим форсував Інгулець і пробився до станції Снігурівка де з’єднався з 4-м механізованим корпусом генерала Т.І.Танасчишина, до складу якого входила кінно-механізована група І.О.Плієва, що першою звільнила станцію Снігурівка.
14 березня Снігурівка була вільна від фашистів. Подвиги героїв Березнігувато-Снігурівської операції залишаться в пам’яті вдячних снігурівчан. В звільнені приймали участь і наші земляки: Корсунський О.С. і Собольков О.І. В братські могилі на кладовищі поховано 103 радянських воїна, які віддали своє життя за нашу Снігурівку. Низький уклін їм і наша шана !
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювало 4,5 тисячі снігурівчан, 2647 із них не повернулись до своїх осель загинувши смертю хоробрих. Вдячні жителі Снігурівки збудували меморіал Слави загиблим воїнам-землякам.
В Великій Вітчизняній війні, за подвиг на білоруській землі, наш земляк Віктор Антонович Веденко посмертно нагороджений золотою зіркою Героя, й отримав звання Героя Радянського Союзу.
До Великої Перемоги ще було далеко, а снігурівчани вже розпочали відроджувальні роботи на вільній своїй землі.
В кінці березня бригада Луцкіна відремонтувала перший трактор, на 1 травня в марку МТС було вже 44 машини. Протягом 1944-45 років артілі району отримали з братніх республік 1800 голів худоби.
Незважаючи на труднощі, трудящі влітку 1944 року здали в фонд Червоної Армії 8 тисяч центнерів зерна. З власних заощаджень жителі села зібрали на будівництво танкової колони «Колгоспник Миколаївщини» 103 тисячі карбованців. Йшло повним ходом будівництво приміщення залізничної станції, елеватора, маслозаводу, впорядковувалися вулиці, житло.

В першому півріччі 1944 року почала працювати лікарня, відновились заняття в школах. Після визволення в вересні вже виступали аматорні сільські сцени. В 1947 році при допомозі держави була завершена відбудова господарств та МТС. МТС на той час мала 66 тракторів, 12 комбайнів. Артіль ХУП партз’їзду збудувала електростанцію потужністю 50 кв. В 1950 році артілі села об’єдналися на одні – ім. Леніна.

В першому півріччі 1944 року почала працювати лікарня, відновились заняття в школах. Після визволення в вересні вже виступали аматорні сільські сцени. В 1947 році при допомозі держави була завершена відбудова господарств та МТС. МТС на той час мала 66 тракторів, 12 комбайнів. Артіль ХУП партз’їзду збудувала електростанцію потужністю 50 кв. В 1950 році артілі села об’єдналися на одні – ім. Леніна.
Зміцненню господарств сприяло спорудження Інгулецької зрошувальної системи, яке розпочалося в 1951 році і було оголошене ударною будовою республіки.
В 1957 році вода пішла в магістральний канал. Інгулецька зрошувальна система одна з найпотужніших у Європі.
Невпізнана стала Снігурівка. Будуються багатоповерхові будинки. З 1961 року Снігурівку переведено до категорії міст. А в 1962 році на базі колгоспу ім. Леніна створено радгосп «Світанок». Водночас зі спорудженням гідросистеми між залізничною станцією і райцентром було збудоване соціалістичне містечко. В 1962 році збільшується виписка населенням газет і журналів. Населення користується радіотрансляцією, радіоприймачами, телевізорами. В особистому користуванні громадян міста є багато велосипедів, мотоциклів, машин «Победа», «Москвич».
Розвивається швидкими темпами сільське господарство і тваринництво. Зростає поголів’я корів, овець, свиней.
З будівництвом птахофабрики швидкими темпами росте птахівництво (кури, качки, гуси, індики), З введенням в дію Інгулецької зрошувальної системи підвищилась врожайність озимої пшениці і інших озимих культур: кукурудзи, бобових, цукрових буряків. Зарясніли сади і виноградники.
Швидкоплинна і нестримна ріка часу. В 2012 році вже минає 200 років з дня народження нашого рідного міста, міста СНІГУРІВКА! Міста, яке може пишатися своєю історією. Географічне положення нашого краю на довгі століття визначило його місцем зустрічі і боротьби мирних землеробів і войовничих степовиків, протиставляло їх бажання освоювати родючі землі, плекати урожай і жадобу  військової здобичі.
Сьогодні наше місто прикрашають 100 вулиць, 20 провулків, 8 роз’їздів та постів. Кількість населення складає близько 14 900 чоловік.

Освітня галузь міста представлена чотирма загальноосвітніми школами, районною гімназією та Снігурівським професійним ліцеєм,. Зміст базової і повної середньої освіти спрямовано на забезпечення всебічного розвитку школярів, їх готовності до здобуття професії, формування життєво важливих компетентностей особис-тості, необхідних для повноцінного життя в сучасному суспільстві.
Функціонує реабілітаційний центр для дітей інвалідів «Журавлик», який відвідують близько 20 дітей з різними вадами. Діють п’ять дошкільних навчальних закладів міста. У місцевих дитячих садках забезпечені сприятливі умови для гармонійного розвитку та соціальної адаптації малят.
На території Снігурівської міської ради успішно функціонують дві бібліотеки, районний будинок культури, кінотеатр, будинок творчості дітей та юнацтва, центральна районна лікарня, 147 об`єктів торгово-побутового обслуговування, два ринки, спортивна школа олімпійського резерву.

Житловий фонд міста складає 3481 житловий будинок, загальною площею 261,5 тис. м2, у комунальній власності знаходиться 168 багато-поверхових будинків.
З них 54 об’єднання співвласників багатоквар-тирних будинків (ОСББ). Активно діють ОСББ: вул. Суворова, 100 «Каштан»; вул. Інгулецька, 3 «Садочок», вул. Суворова, 33 «Любисток»; вул. Суво-рова, 98 «Снігурівське».

Місто Снігурівка має централізовану систему водопостачання, яка забезпечує водою населення та підприємства. Джерелом водозабезпечення являються артсвердловини. Протяжність водомереж по місту 115,1 км. Житлово-комунальне господарство міста представлено 4 підприємствами: КП «Снігуріівський комунальник» та КП «Снігурівський міськводоканал» надають послуги населенню з водопостачання та водовідведення. КП «Снігурівська ЖЕК» та КП «Снігурівський благоустрій» займаються вивозом твердих побутових відходів та утриманням прибудинкових територій.
Успішно діють сільськогосподарські підприємства.
Історія розвитку меліорації на Снігурівщині розпочалася в 1951 році з початку будівництва Інгулецької зрошувальної системи, завдяки якій дніпровську воду багато гектарів родючих, але засушливих земель району. Інгулецька головна насосна станція введена в роботу чотирма працюючими агрегатами в листопаді 1956 року. На початку 1958р. було створено Управління експлуатації Інгулецької зрошувальної системи, а у травні 1986р. перейменоване в Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи, яке успішно діє на сьогодні. Колектив підприємства налічує близько 150 осіб


PostHeaderIcon Карта Снігурівського району

PostHeaderIcon Символіка


ОПИС ГЕРБА

Герб – це прямокутний щит розміром 8:9, що виступає в середній нижній частині вістрям і має округлі нижні кути. По периметру щит обрамлений чорною смугою. Щит поділяє на дві рівні половини горизонтальна чорна смуга. В верхній половині щита зображення герба міста Миколаїв, що означає належність міста Снігурівка до Миколаївської області.
Нижню половину герба поділяє на дві рівні частини вертикальна срібляста смуга шириною рівною 1/7 ширини щита і символізує собою магістральний канал Інгулецької зрошувальної системи. Срібляста смуга з обох сторін обрамлена золотистими смугами, які означають тверде покриття боків каналу.
В центрі нижньої лівої частини щита на зеленому фоні зображення верстового стовпа – старішої споруди поселення Снігурівка /на розі вулиць Чайковського і Енгельса/ виконаного золотистим кольором. Повз цей стовп в давні части проходив шлях з міста С.Петербурга до міста Херсону.
Зображення верстового стовпа на гербі має розміри: висотою 2/3 висоти нижньої частини щита, в основі 1/2 ширини лівого зеленого поля щита в верхній частині 1/4 ширини лівого зеленого поля.
В правій нижній частині герба на зеленому фоні зображення пшеничного снопа золотистого кольору розміром 3/4 висоти зеленого поля герба, який відображає сільськогосподарський напрям розвитку м. Снігурівка, та являє собою символ достатку і благополуччя.

Кольори на гербі міста означають:

зелений – надію, достаток;
золотий – справедливість, великодушність;
срібний – чистота;
чорний – розсудливість.

ОПИС ТА ЗМІСТ ПРАПОРА.

Прапор міста Снігурівка – це прямокутне полотнище білого кольору з
двома горизонтальними, Лазаревими смугами, на яких по центру прапора
зображення герба, міста Снігурівка, висотою, що дорівнює 2/5 ширини
прапора. Смуги відокремлені одна від одної білою смугою, верхня смуга
має розмір 1/22 ширини прапора, нижня смуга – хвиляста має розмір
1/10 ширини прапора. Відстань між смугами дорівнює 1/20 ширини пра-
пора. Співвідношення ширини прапора до його довжини – 2:3. Зворотній
бік прапора є дзеркальним відображенням лицевого боку.
.
В основу ідеї прапора покладено:
білий колір, який є ознакою символу миру та благополуччя мешканців
міста, також біле полотнище символізує – сніг від якого і пішла назва міста;
– дві блакитні смуги: одна символ Інгулецького каналу, друга (хвиляста),
це символ річки Інгулець, де знаходиться місто Снігурівка.

ГІМН МІСТА СНІГУРІВКА
Слався, рідна Снігурівка,
На всю Україну,
Хай про тебе всюди дзвінко
Щира пісня лине!

Хай розкаже, як зростала
На крутому схилі,
Свою долю колихала
В Інгулецькій хвилі.

Як Дніпровською водою
Землю пригостили,
Для добробуту вагомі
Врожаї зростили.

Розквітай, наш краю милий
В єдиній державі
Слава вільній Україні
Снігурівці – слава!

Юрій Єфимович Ревкін

Додаток № 1 до рішення
№ 48 сесії міської ради
від 08.06.2001р.

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ЗМІСТ, ОПИС ТА ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ

ГЕРБА МІСТА СНІГУРІВКА.

1. ОПИС ГЕРБА.

Герб – це прямокутний щит розміром 8:9, що виступає в середній нижній частині вістрям і має округлі нижні кути. По периметру щит обрамлений чорною смугою. Щит поділяє на дві рівні половини горизонтальна чорна смуга. В верхній половині щита зображення герба міста Миколаїв, що означає належність міста Снігурівка до Миколаївської області.
Нижню половину герба поділяє на дві рівні частини вертикальна срібляста смуга шириною рівною 1/7 ширини щита і символізує собою магістральний канал Інгулецької зрошувальної системи. Срібляста смуга з обох сторін обрамлена золотистими смугами, які означають тверде покриття боків каналу.
В центрі нижньої лівої частини щита на зеленому фоні зображення верстового стовпа – старішої споруди поселення Снігурівка /на розі вулиць Чайковського і Енгельса/ виконаного золотистим кольором. Повз цей стовп в давні части проходив шлях з міста С.Петербурга до міста Херсону.
Зображення верстового стовпа на гербі має розміри: висотою 2/3 висоти нижньої частини щита, в основі 1/2 ширини лівого зеленого поля щита в верхній частині 1/4 ширини лівого зеленого поля.
В правій нижній частині герба на зеленому фоні зображення пшеничного снопа золотистого кольору розміром 3/4 висоти зеленого поля герба, який відображає сільськогосподарський напрям розвитку м. Снігурівка, та являє собою символ достатку і благополуччя.

Кольори на гербі міста означають:

зелений – надію, достаток;
золотий – справедливість, великодушність;
срібний – чистота;
чорний – розсудливість.

ІІ. СТАТУТ ГЕРБА.
2.1. Герб є символом міста, який відображає його географічне місце знаходження, господарську направленість розвитку, єдність мешканців міста в праці, їх прагнення і зусилля до кращого життя, а також є зовнішнім атрибутом влади. Еталон герба в кольоровому чорно-білому відображенні, а також є зовнішнім атрибутом влади. Еталон герба в кольоровому чорно-білому відображенні, а також комп’ютерна версія зберігається у міського голови.

111. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ГЕРБА.

3.1. Зображення герба міста Снігурівка розміщується:
на офіційних будинках органів представницької та виконавчої влади, підпорядкованих їм органів та установ;
у залах, де проводяться засідання міської ради, його виконавчого органу в приміщеннях урочистої реєстрації народження та шлюбу;
на печатках та бланках міського голови, штампах та бланках органів представницької влади міста, які використовуються для скріплення пам’ятних адрес, урочистих актів, договорів з містами –побратимами і т.ін.,
на офіційних виданнях органів представницької та виконавчої влади міста;
на покажчиках меж міста, на в’їздах;
на транспортних засобах міліції, яка утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, а також на муніципальному транспорті.
3.2. Рішення ради можуть передбачатися інші випадки обов’язкового застосування герба міста Снігурівка.
3.3. Використання герба Снігурівка у випадках, я кі не є обов’язковими, здійснюється за умови дозволу, що видається відділом охорони Історичного середовища та пам’яток архітектури міськвиконкому.
3.4. Дозвіл видається терміном на один рік. Після закінчення терміну його дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.
3.5. Дозвіл /або письмово оформлена відмова, з зазначенням її причини/ видається протягом 15 днів з моменту подання заяви.
3.6. У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання герба міста.
3.7. В разі встановлення мети використання як комерційної, заявник зобов’язаний сплачувати збір за використання герба міста в розмірі, визначеному міською радою. Копія дозволу направляється до податкової інспекції.
3.8. Дозвіл видається на конкретний вид продукції /робіт, послуг/. Збір за право використання герба міста стягується з повного обсягу продукції /робіт, послуг/ зазначеного виду при цьому оригінал продукції /або її фотографія/ з використанням зображення герба міста надається органу, який видає дозвіл на її розміщення.
3.9. Разом з дозволом заявнику видаються графічне і, в разі необхідності, кольорове зображення міста, а також супровідна документація. Заявник сплачує вартість виготовлення копій поданої документації й зображень.
3.10. Відтворення герба міста Снігурівка, незалежної від його розмірів та техніки виконання, повинно точно відповідати кольоровому, або чорно-білому зображенню, які затверджені рішенням міської ради.
3.11. Питання штрафних санкцій у випадках неправильного використання герба міста регулюються “Положенням про місцеві податки та збори”.
3.12. Контроль за дотриманням виконання “Положення про зміст, опис та порядок використання герба міста Снігурівка” доручається виконкому міської ради.

PostHeaderIcon Статут міста

Виписка

ПРЕАМБУЛА

Ми, громадяни міста Снігурівка – потомки славних предків, які в 1812 році на безкрайніх просторах “Дикого поля” на березі річки Інгулець заснували місто Снігурівка, відстоювали його в роки лихоліть, поднімали з руїн та розбудовували:

– дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя,
– піклуючись про зміцнення громадської злагоди в місті,
– усвідомлюючи відповідальність перед власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями,
– керуючись Конституцією і законами України приймаємо цей Статут – Основний закон територіальної громади міста Снігурівка.

РОЗДІЛ 1.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Глава 1.1. Загальна характеристика міста.

Стаття 1. Місто Снігурівка є самостійною адміністративно-територіальною одиницею – населеним пунктом ,в межах якої громада здійснює міське самоврядування, має відповідні органи міського самоврядування, свою комунальну власність та свій місцевий бюджет.

Місто Снігурівка засноване восени 1812 року переселенцями з села Снігурівка Климовецького повіту, Могилевської губернії як населений пункт землеробників.

З прийняттям 6 березня 1951 року Радою Міністрів СРСР постанови “Про заходи по будівництву Південно-Українського і Північно-Кримського каналів і про зрошення земель південних областей України і північних районів Криму” Снігурівка розвивається як центр зрошувального землеробства, меліораторів і машинобудівельників.

Виписка вірна: Секретар міськвиконкому Т.Г. Андрющенко

ПОЛОЖЕННЯ

про зміст, опис і порядок використання прапора міста Снігурівка

1. СТАТУТ ПРАПОРА.

1.1. Прапор міста є офіційним атрибутом місцевого самоврядування,
символом єдності міської громади та взаєморозуміння мешканців міста.
1.2. Виключне право на використання прапора належить Снігурівській
міській раді.
1.3. Оригінал прапора міста встановлюється у службовому кабінеті міського
голови, а на час скликання сесії міської ради вноситься до сесійного
залу.
Інші випадки використання прапора, а також його зображення встанов-
люються розділом 3 даного Положення.

2. ОПИС ТА ЗМІСТ ПРАПОРА.

2.1. Прапор міста Снігурівка – це прямокутне полотнище білого кольору з
двома горизонтальними, лазоревими смугами, на яких по центру прапора
зображення герба, міста Снігурівка, висотою, що дорівнює 2/5 ширини
прапора. Смуги відокремлені одна від одної білою смугою, верхня смуга
має розмір 1/22 ширини прапора, нижня смуга – хвиляста має розмір
1/10 ширини прапора. Відстань між смугами дорівнює 1/20 ширини пра-
пора. Співвідношення ширини прапора до його довжини – 2:3. Зворотній
бік прапора є дзеркальним відображенням лицевого боку.
2.2. Прапор міста та його зображення завжди повинні точно відповідати ко-
льоровому та графічному виконаному за вексилологічними правилами,
зображенню, яке додається до цього Положення.
2.3. Оригінал прапора прикріплюється до древка довжиною 2,5 метра.
2.4. В основу ідеї прапора покладено:
білий колір, який є ознакою символу миру та благополуччя мешканців
міста, також біле полотнище символізує – сніг від якого і пішла назва міста;
– дві блакитні смуги: одна символ Інгулецького каналу, друга (хвиляста),
це символ річки Інгулець, де знаходиться місто Снігурівка.

3. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ПРАПОРА.

3.1. Прапор міста Снігурівка піднімається (встановлюється) :
біля будинку Снігурівської міської ради – постійно;
на адміністративних будинках органів представницької та виконав –
чої влади підпорядкованих їм установ, підприємств, організацій, а
також на житлових будинках – в дні державних і міських свят;
в місцях проведення міжнародних, державних заходів – на час їх про-
ведення в місті;
під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять пред-
стадницькі органи та виконавча влада, міські громадські об’єднання,
підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності,
за бажанням останніх.
3.2. Оригінал прапора окрім випадків, які зазначенні в розділі 1, також вико-
ристовується:
у приміщеннях під час прийому офіційних делегації;
на урочистих церемоніях і святах за наявності особливого розпорядження міського голови;
під час поховання почесних громадян міста.
3.3 В інших окремих випадках використання прапора, а також його оригі-
налу можливе, якщо це буде передбачено рішенням міської ради.
3.4. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора
України, інших держав та прапора міста, останній не може перевищува-
ти їх за розмірами і розміщується справа від них (з боку глядача).
У випадку одночасного підняття прапора міста та прапора організації,
фірми, установи і таке інше (якщо вони розташовані поруч) прапор ор-
ганізації повинен не перевищувати розміри прапора міста і розташову-
ватися справа від нього.
3.5. Кольорове або графічне зображення прапора може використовуватися
на бланках і посвідченнях міського голови, органів представницької та
виконавчої влади міста, депутатів міської ради, а також на бланках депу-
татських груп і фракцій міської ради за їх рішення.
3.6. Використання зображення прапора у випадках, які не передбаченні цим
Положенням, здійснюється за умови отримання спеціального дозволу,
що видається виконкомом міської ради.
3.7. У дозволі визначається комерційна або не комерційна мета використання
прапора міста.
3.8. В разі мети використання як комерційної, заявник зобов’язується спла-
чувати збір за використання зображення прапора міста в розмірі, визна-
ченному міською радою. Копія дозволу направляється до податкової інс-
пекції.
3.9. Дозвіл видається на конкретний вид продукції (реклама товару, фірма і
таке інше). Збір за право використання прапора міста стягується з повно-
го обсягу продукції (реклами товару, фірми і т. ін.) зазначеного виду.
У разі втрати популярності продукції через погіршення якості або за ін-
ших обставин, дозвіл анулюється.
3.10. Разом з дозволом заявнику видається графічне та кольорове зображення
прапора міста, а також опис. Заявник сплачує вартість виготовлення
копії поданої документації й зображень.
3.11. Питання штрафних санкцій у випадках неправильного використання
зображення прапора міста регулюється Положенням про місцеві по-
датки та збори.

3.12. Контроль за виконання цього Положення покладається на міського го-
лову.

Секретар міської ради Т.Г.Андрющенко

ГІМН МІСТА СНІГУРІВКА

Слався, рідна Снігурівко,
На всю Україну,
Хай про тебе всюди дзвінко
Щира пісня лине !

Хай розкаже ,як зростала
На крутому схилі,
Свою долю колихала
В Інгулецькій хвилі.

Як Дніпровською водою
Землю пригостили,
Для добробуту вагомі
Врожаї зростили.

Розквітай, наш краю милий
В єдиній державі
Слава вільній Україні
Снігурівці – слава!

Юрій Єфимович Ревкін.

Снігурівська міська рада Миколаївської області

23 скликання

ХХ1Х сесія

РІШЕННЯ

8 червня 2001року № 48

Про затвердження гімна, прапора
і герба м.Снігурівка.

Відповідно до ст.22 п.49 ч.1 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, протоколу засідання комісії по відбору для затвердження на сесії міської ради проектів гімна, прапора та герба м.Снігурівка від 12.05.2001року, міська рада

Вирішила :

1. Затвердити текст гімна м.Снігурівка та його музичне супроводження в редакції автора – Ревкіна Юрія Юхимовича мешканця м. Снігурка (Додається).
2. Затвердити Положення про зміст та порядок використання гімна м.Снігурівка (Додається).
3. Затвердити герб і прапор м.Снігурівка в редакції автора – Ларіна Олександра Сергійовича мешканця м.Снігурівка (Додається).
4. Затвердити Положення про зміст, опис та порядок використання герба м.Снігурівка (Додається).
5. Затвердити Положення про зміст, опис та порядок використання прапора м.Снігурівка (Додається).

Міський голова О.А.Ларченко

Додаток №1 до рішення №48
сесії міської ради від
08.06.2001р.

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ЗМІСТ, ОПИС ТА ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ

ГЕРБА МІСТА СНІГУРІВКА.

1. ОПИС ГЕРБА.

Герб – це прямокутний щит розміром 8:9, що виступає в середній
нижній частині вістрям і має округлі нижні кути. По периметру щит обрамлений чорною смугою. Щит поділяє на дві рівні половини горизонтальна чорна смуга. В верхній половині щита зображення герба міста Миколаїв, що означає належність міста Снігурівка до Миколаївської області.
Нижню половину герба поділяє на дві рівні частини вертикальна срібляста смуга шириною рівною 1\7 ширини щита і символізує собою магістральний канал Інгулецької зрошувальної системи. Срібляста смуга з обох сторін обрамлена золотистими смугами, які означають тверде покриття боків каналу.
В центрі нижньої лівої частини щита на зеленому фоні зображення верстового стовпа – старішої споруди поселення Снігурівка \ на розі вулиць Чайковського і Енгельса\ виконаного золотистим кольором. Повз цей стовп в давні часи проходив щлях з міста С.Петербурга до міста Херсону.
Зображення верстового стовпа на гербі має розміри: висотою 2\3 висоти нижньої частини щита, в основі 1\2 ширини лівого зеленого поля щита в верхній частині 1\4 ширини лівого зеленого поля.
В правій нижній частині герба на зеленому фоні зображення пшеничного снопа золотистого кольору розміром 3\4 висоти зеленого поля герба, який відображає сільськогосподарський напрям розвитку Снігурівки, та являє собою символ достатку і благополуччя.

Кольори на гербі міста означають:

зелений – надію, достаток
золотий – справедливість, великодушність;
срібний – чистота;
чорний – розсудливість.

11. СТАТУТ ГЕРБА.

2.1. Герб є символом міста, який відображає його географічне місце знаходження, господарську направленість розвитку, єдність мешканців міста в праці, їх прагнення і зусилля до кращого життя, а також є зовнішнім атри-
бутом влади. Еталон герба в кольоровому чорно-білому відображенні ,а також
є зовнішнім атрибутом влади. Еталон герба в кольоровому чорно-білому відображені, а також комп’ютерна версія зберігається у міського голови.

111. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ГЕРБА

3.1. Зображення герба міста Снігурівка розміщується:
на офіційних будинках органів представницької та виконавчої влади, підпорядкованих їм органів та установ,
у залах, де проводяться засідання міської ради, його виконавчого органу в приміщеннях урочистої реєстрації народження та шлюбу,
на печатках та бланках міського голови, штампах та бланках органів представницької влади міста, які використовуються для скріплення пам’ятних адрес, урочистих актів, договорів з містами –побратимами і т.ін.,
на офіційних виданнях органів представницької та виконавчої влади міста,
на покажчиках меж міста, на в’їздах,
на транспортних засобах міліції, яка утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, а також на муніципальному транспорті.

3.2. Рішення міської ради можуть передбачатися інші випадки обов’язкового
застосування герба міста Снігурівка.

3.3. Використання герба Снігурівка у випадках ,які не є обов’язковими, здійснюється за умови дозволу, що видається відділом охорони Історичного середовища та пам’яток архітектури міськвиконкому.

3.4. Дозвіл видається терміном на один рік. Після закінчення терміну його дії
необхідно отримати дозвіл на наступний період.

3.5. Дозвіл/ або письмово оформлена відмова, з зазначенням її причини видається протягом 15 днів з моменту подання заяви.

3.6. У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання герба міста.

3.7. В разі встановлення мети використання як комерційної, заявник зобов’язаний сплачувати збір за використання герба міста в розмірі, визначеному міською радою Копія дозволу направляться до податкової інспекції.

3.8. Дозвіл видається на конкретний вид продукції \робіт, послуг/ .Збір за право використання герба міста стягується з повного обсягу продукції \робіт, послуг\ зазначеного виду при цьому оригінал продукції \або її фотографія з використанням зображення герба міста надається органу ,який видає дозвіл на її розміщення.

3.9. Разом з дозволом заявнику видаються графічне і, в разі необхідності, кольорове зображення міста, а також супровідна документація. Заявник сплачує вартість виготовлення копій поданої документ ації й зображень.

3.10. Відтворення герба міста Снігурівка ,незалежної від його розмірів та техніки виконання ,повинно точно відповідати кольоровому, або чорно-білому зображенню, які затверджені рішенням міської ради.

3.11.Питання штрафних санкцій у випадках неправильного використання герба міста регулюються “Положенням про місцеві податки та збори”.

3.12. Контроль за дотриманням виконання “Положення про зміст, опис та порядок використання герба міста Снігурівка” доручається виконкому міської ради.

Секретар міської ради Т.Г.Андрющенко

PostHeaderIcon Карта Снігурівки